Wyblakłe diabły

08 kwietnia 2009 | Sport | Paweł Wilkowicz
Łukasz Fabiański (pierwszy z prawej) w 27.  minucie meczu z Villarreal zmienił kontuzjowanego Manuela Almunię. Bronił  dobrze, nie puścił gola
Łukasz Fabiański (pierwszy z prawej) w 27. minucie meczu z Villarreal zmienił kontuzjowanego Manuela Almunię. Bronił dobrze, nie puścił gola

W Manchesterze 2:2, W Vllareal 1:1. Nie taka Premiership straszna, jak ją malują: Manchester tylko zremisował z Porto, a Arsenal z trudem uratował się przed porażką w Villarreal

Na razie to tylko niespodzianka, ale za tydzień w Porto może się zamienić w sensację. Obrońca tytułu będzie musiał w rewanżu atakować, remis 2: 2 w pierwszym meczu nie zostawia mu innego wyjścia. A na to tylko czekają piłkarze Porto.

Nie przestraszyli się mistrzów Anglii na Old Trafford, dlaczego mieliby się bać u siebie. Atakowali w Manchesterze od początku do końca, pierwszą bramkę strzelili w czwartej minucie, drugą w przedostatniej, w obu przypadkach, wykorzystując błędy obrony. Dlatego to rywale przyjadą do nich z duszą na ramieniu, remis z Old Trafford nie mówi wszystkiego o ich problemach.

Manchester grał ociężale, bezładnie, był gorszym zespołem niż Porto, a przed katastrofą uratowały go dwie chwile olśnienia Wayne’a Rooneya. Pierwsza w 15. minucie, gdy Rooney przewidział niepotrzebne podanie Bruno Alvesa do bramkarza, przejął piłkę i pokonał Heltona. Druga w 85. minucie, kiedy przy linii końcowej w nieprawdopodobny sposób podał piętą, a zaskoczeni obrońcy nie byli w stanie zatrzymać rezerwowego Carlosa Teveza,...