Po redukcjach zadbajmy o personel, który został
Cykliczne spotkania informacyjne, plany rozwoju poszczególnych zatrudnionych i działania wspierające – to dobry plan po zmniejszeniu załogi. Zapobiegnie złym nastrojom, spadkowi efektywności i odejściom zatrudnionych
Pracodawca, podejmując decyzję o restrukturyzacji albo redukcji zatrudnienia, znacząco ogranicza liczbę personelu, jakim dysponuje do wykonania poszczególnych zadań czy projektów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Przeprowadzone zwolnienia grupowe nie pozostają bez wpływu na jego dalsze funkcjonowanie.
Firma musi się bowiem zmierzyć się z trudnościami w zarządzaniu kadrami, jakie mogą się później pojawić. Brak przejrzystej polityki komunikacyjnej z załogą może przecież prowadzić do utraty zaufania pracowników wobec niej, a w konsekwencji do ich odejść po procesie zwolnień grupowych.
Informacja zamiast plotek
Dlaczego pracownicy szukają sobie nowego zajęcia po przeprowadzonych zwolnieniach grupowych? Wydawałoby się przecież, że skoro firma osiągnęła optymalny stan zatrudnienia, nic im nie grozi, a ich etaty są pewne. Chęć zmiany...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta