Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

NBA traci punkty

20 grudnia 1996 | Sport | MC

Blednie mit wspaniałej, widowiskowej ligi

NBA traci punkty

Sprawa jest poważna. Zmniejsza się liczba zdobywanych punktów w NBA, co może grozić spadkiem zainteresowania ligą. W tych rozgrywkach jeden zespół uzyskuje średnio 94, 5 punktu wmeczu. Tak mizernych rezultatów nie obserwowano od pierwszego sezonu po wprowadzeniu w lidze limitu 24 sekund na oddanie rzutu. Czy zagrożenie jest na tyle poważne, że wymaga interwencji prowadzących do zmian w przepisach, czy też tylko zbiegło się w czasie kilka niesprzyjających okoliczności?

Na zakończenie sezonu 1954/ 55 statystyki wykazały 93, 1 pkt zdobywane średnio w meczu przez zespół NBA. Wówczas był to olbrzymi postęp w stosunku do wskaźnika z roku poprzedniego -- 79, 5, gdy nie obowiązywał jeszcze 24-sekundowy limit zakończenia akcji rzutem. Zdopingowani do ataku ligowi snajperzy dwa sezony później doprowadzili już do przekroczenia bariery 100 punktów zdobywanych średnio przez zespół. Długo nie było powodów do niepokoju, aż minionej wiosny wahadło znów wychyliło się poniżej magicznej stupunktowej granicy (99, 5) . W tym sezonie zdobycze spadły o ponad 5 procent.

Przykłady? 4 grudnia Orlando Magic odnotowali najgorszy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament