Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Parada saksofonów

20 grudnia 1996 | Kultura | MD

Nokia Poznań Jazz Fair '96

Parada saksofonów

W nocy zsoboty na niedzielę zakończył się w Poznaniu IV Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Nokia Poznań Jazz Fair '96. Miłośnicy jazzu z tego miasta i raczej niewielu przyjezdnych, przez sześć dni mogli podziwiać bogatą reprezentację polskich zespołów, liczne gwiazdy scen europejskich i kilku wykonawców amerykańskich.

Przez trzy pierwsze dni główną sceną festiwalową był klub Eskulap, gdzie ta duża dziś impreza (z budżetem 300 tys. dolarów) narodziła się przed czterema laty. Imprezy towarzyszące odbywały się w innych klubach Poznania. Najważniejszą gwiazdą pierwszej części festiwalu, nazwanej przez organizatorów "Jazz Collection", był występ legendarnej grupy amerykańskiej Oregon, która niedawno wznowiła działalność koncertową i fonograficzną jako trio: Ralph Towner, Paul McCandless i Glen Moore. Młoda publiczność gorąco oklaskiwała efektowne jak zawsze występy bydgoskiej sceny jassowej, które z jazzem łączy tylko... improwizacja.

Od czwartku muzyka zagościła po raz pierwszy na scenie specjalnie przygotowanej na festiwal hali...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament