Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

20 grudnia 1996 | Moja Kariera | MM

Informacje

Dni wolne

Przypominamy, że od 1 stycznia 1997 r. minister pracy nie będzie już ustalał terminów dodatkowych dni wolnych od pracy. Terminy te ustala teraz każdy pracodawca dla swoich pracowników, pilnując, by dodatkowych dni wolnych było w roku kalendarzowym nie mniej niż 39. W każdym okresie obejmującym kolejne trzy miesiące kalendarzowe dni wolnych musi być co najmniej 9. Terminy dodatkowych dni wolnych należy zapisać w regulaminie pracy.

Czas pracy

1 stycznia 1997 r. wchodzą w życie przepisy kodeksu pracy o czasie pracy, a m. in. art. 129(10) . Przepis ten nakłada na pracodawców obowiązek wprowadzenia płatnych przerw w pracy, wliczanych do czasu pracy. Jeżeli dobowa norma czasu pracy wynosi co najmniej 6 godzin, przerwa musi trwać 15 minut. Pracodawca ma prawo, oczywiście, robić dłuższe przerwy, ale na warunkach ustalonych w kodeksie pracy, tzn. przerwa musi być opłacana i należy ją wliczać do czasu pracy.

Umowa-zlecenie

Nauczycielce zatrudnionej w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament