Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprawny, ale nie mądry

20 grudnia 1996 | Moja Kariera | EB

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

Sprawny, ale nie mądry

Management Information System (MIS) nie doczekał się jeszcze polskiego odpowiednika językowego, choć od dobrych kilku lat jest obecny w wielu polskich przedsiębiorstwach. MIS można określić jako informatyczne wspomaganie procesów zarządzania. W praktyce oznacza to odpowiedni dobór systemu komputerowego dostosowanego pod względem sprzętu i oprogramowania do specyficznych potrzeb danego przedsiębiorstwa.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach, usługę polegającą na dostarczaniu kompletnych systemów komputerowych (nie mylić z komputeryzacją, która dla wielu przedsiębiorstw ciągle oznacza wyłącznie zakupy sprzętowe) świadczą nieliczne firmy. Niesłusznie uważa się, że w MIS specjalizują się firmy komputerowe, ich działalność ma bowiem więcej wspólnego z doradztwem i konsultingiem. Dobrym przykładem z polskiego podwórka są tu firmy Andersen Consulting, EDS czy Qumak International.

Elektroniczny doradca prezesa

Prawie każde większe przedsiębiorstwo w naszym kraju może się pochwalić posiadaniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament