Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uzdrawiająca moc wiary

20 grudnia 1996 | Nauka i Technika | ZW

Uzdrawiająca moc wiary

Dr Elizabeth Targ z San Francisco postanowiła przeprowadzić badania, jakich nikt wcześniej nawet nie odważył się podjąć: podzieliła 20 beznadziejnie chorych na AIDS na dwie grupy, by przekonać się, jaki wpływ na przebieg ich choroby ma modlitwa. Obserwacje nie są jeszcze zakończone. Okazały się jednak na tyle "zachęcające", że specjaliści Centrum Medycznego California Pacific postanowili je powtórzyć na większej grupie, ponad 100 chorych na AIDS.

Poczynania dr Targ, zajmującej się psychospołecznymi zagadnieniami onkologii, są tylko jednymi zponad 200 badań, jakie prowadzone są dla sprawdzenia, jak duży wpływ na życie i psychikę ludzi może mieć wiara imodlitwa. Ich wyniki są wręcz zdumiewające. Pokazują, że głęboka wiara może mieć moc uzdrawiającą! Nie chodzi przy tym o wyjątkowo rzadkie przypadki "cudownych wyzdrowień". W takich sytuacjach zawsze można mieć wątpliwości, co tak naprawdę u ratowało chorego.

Najbardziej zaskakujące są sugestie, że "bogobojność" może uzdrowić nie tylko duszę, ale i ciało człowieka. Wpływa nie tylko na to, co będzie po śmierci, ale i na sprawy doczesne. Wielu ludzi wydaje majątki na opłacenie zielarzy i różnej maści healerów, tymczasem czasami wystarczy zwrócić się w kierunku wiary, by odzyskać równowagę psychiczną i przedłużyć swe życie. Takie są przynajmniej wnioski...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament