Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poezja ciszy, poezja krzyku

20 grudnia 1996 | Kultura | JR

Poezja ciszy, poezja krzyku

Cykl "Wariacje z poetami" to najnowsza propozycja warszawskiego Teatru Studio. Pierwsza premiera tego cyklu to spektakl złożony z dwóch utworów: "Godzina, w której nie wiedzieliśmy nic o sobie nawzajem" -- sztuka Petera Handkego z 1992 r. w reżyserii Zbigniewa Brzozy i "Francis Bacon, czyli Diego Velázquez na fotelu dentystycznym" -- poemat Tadeusza Różewicza z 1995 r. zainscenizowany przez Jerzego Grzegorzewskiego.

Sztuka Handkego -- choć obywa się bez słów! -- niesie w sobie niesłychaną głębię poetyckiego wyrazu. Jest to ciąg wizualnych przygód bohatera, który pewnego dnia znalazł się sam na sam z senną rzeczywistością placu nie znanego mu miasta. Przygląda się z zaciekawieniem z rzadka przemykającym przechodniom. Każdy z nich jest mocno zidywidualizowaną osobowością, która niesie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament