Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koalicja stwierdza naruszenie prawa

20 grudnia 1996 | Gazeta | EO JP

SLD: Andrzeja Milczanowskiego przed Trybunał

Koalicja stwierdza naruszenie prawa

Równo rok od zgłoszenia przez ministra Andrzeja Milczanowskiego wniosku do Naczelnej Prokuratury Wojskowej o ściganie Józefa Oleksego za szpiegostwo Sejm przyjął sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej, która miała zbadać legalność postępowania organów państwowych w tej sprawie.

Konkluzja opracowanego przez komisję w ciągu 11 miesięcy raportu sprowadza się do stwierdzenia, że działania UOP i szefa MSW Andrzeja Milczanowskiego mogły naruszać prawo.

Za przyjęciem sprawozdania opowiedziało się 243 posłów, głównie z SLD i PSL. Przeciw głosowało 90 z UW, UP, BBWR-SW i Koła KPN, wstrzymało się od głosu 31 posłów, głównie z klubu BBWR i KPN.

Sejm przyjął wniosek mniejszości posłów koalicyjnych zmierzający do tego, że nie udało się udokumentować, iż Leszek Miller mówiąc o intrygach oficerów UOP i KGB przeciw SdRP już w 1992 r. w Moskwie nie dopuścił się oszczerstwa.

Odrzucono natomiast trzy wnioski opozycyjnych członków komisji. Jeden z nich zmierzał do konkluzji, że oficerowie UOP nie naruszyli prawa, a jedynie zasady dobrej roboty i wewnętrzne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament