Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

50 milionów czytelników czasopism

20 grudnia 1996 | Media, Internet | MP

Najwięksi wydawcy czasopism i dzienników jesienią 1996 roku

50 milionów czytelników czasopism

Mieczysław Prószyński

Trudno jest jednoznacznie ocenić pozycję wydawcy czasopism na rynku prasowym w Polsce. Nie wszyscy wydawcy należą do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Ci, co należą, podają zwykle tylko dane o swoich najsilniejszych tytułach. Inni wręcz utajniają dane o sprzedaży swoich czasopism. Nie można oprzeć się na danych pochodzących od kolporterów, gdyż takich danych nie ma. Ponieważ "Ruch" już dzisiaj nie jest monopolistą, jego dane nie są tu miarodajne, a w świetle umów z wydawcami i tak są one tajne. Dla niektórych tytułów nie bez znaczenia jest też sprzedaż poprzez prenumeratę prowadzoną bezpośrednio przez wydawcę. W tej sytuacji jednym z bezpiecznych sposobów określenia pozycji wydawcy na rynku prasowym może być ocenienie, ile osób czyta jego tytuły.

W poniższym zestawieniu skorzystałem z badań czytelnictwa prasy przeprowadzonych ostatnio przez firmę Estymator. Jest to kolejne już badanie ankietowe mediów w Polsce wykonane przez tę firmę (przeprowadzane są dwa razy w roku -- wiosną i jesienią) . W rankingu Estymatora "Polacy a media -- jesień 1996" pojawiło się 115 tygodników, 15 dwutygodników i 112 miesięczników. Pisma, które nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament