Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracownicy powinni mieć wpływ na zarządzanie

20 grudnia 1996 | Moja Kariera | EB

Sondaż "Rzeczpospolitej"

Pracownicy powinni mieć wpływ na zarządzanie

78 proc. pracujących Polaków uważa, że pracownicy powinni mieć wpływ na zarządzanie przedsiębiorstwem, w którym pracują. Pogląd ten jest szczególnie mocno utrwalony w grupie robotników wykwalifikowanych. Podziela go również 58 proc. przedstawicieli kadry kierowniczej. Więcej zwolenników zarządzania firmą wespół z dyrekcją znajduje się w grupie osób nie posiadających wyższego wykształcenia, niż wśród tych, które ukończyły studia.

Wydaje się jednak, że wyników prezentowanego badania nie należy traktować zbyt dosłownie. W postawionym pytaniu nie wyjaśnialiśmy respondentom, co rozumiemy przez udział w zarządzaniu. Można przypuszczać, że spora grupa pracowników przez zarządzanie rozumie raczej dzielenie zarobionych przez firmę pieniędzy niż odpowiedzialność za podejmowane działania gospodarcze i ryzyko ewentualnego bankructwa.

Młodzi chcą władzy

Tylko 14 proc. uczestników badania odpowiedziało, że pracownicy nie powinni mieć wpływu na zarządzanie firmą, a 8 proc. przyznało, że nie ma w tej sprawie zdania. Wśród osób, które nie widzą potrzeby takiego angażowania się pracowników w sprawy leżące w gestii dyrekcji większość stanowią...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament