Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pigułka gwałtu

20 grudnia 1996 | Nauka i Technika | TW

Lekarstwa użyte w przestępstwie

Pigułka gwałtu

Tadeusz Wójciak z Buffalo

Afera wybuchła przed kilkoma miesiącami. Prokuratorzy stanu Floryda zwrócili uwagę na to, że po weekendach lub po dłuższych okresach świątecznych na policję zgłaszają się młode kobiety z tą samą skargą: podano mi jakiś narkotyk, a następnie zostały zgwałcone.

Typowy opis zdarzenia jest następujący: "Pociągnęłam ostatni łyk ze szklanki scotch on the rocks (szkocka z lodem) . Świat wydawał się jeszcze piękniejszy, miałam radosne uczucie, że nim władam. Już po 15 minutach poczułam, że tracę ten optymizm. Stałam się markotna, poczęłam tracić orientację. Nastąpiły przypływy gorących i zimnych potów. Traciłam równowagę, nie panowałam nad ruchami. Zapamiętałam jeszcze, że nie mogłam unieść ręki, moje nogi też odmówiły posłuszeństwa. Nie mogłam wykrztusić słowa. Z wolna pogrążyłam się w ciemność".

Zmywacz pamięci

Tak działa rohypnol, lek całkowicie legalny w 60 krajach świata. Staje się narzędziem przestępstwa, gdy dostaje się w ręce ludzi, poszukujących w sobotni wieczór łatwej przygody erotycznej. W Stanach Zjednoczonych lek ten wytwarza kompania farmaceutyczna Hoffmann-La Roche w stanie Missisipi, na potrzeby ludzi cierpiących na bezsenność oraz dla szpitali, używających go jako...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament