Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sześć dopuszczeń

20 grudnia 1996 | Ekonomia | PW

132. posiedzenie Komisji Papierów Wartościowych

Sześć dopuszczeń

Wczorajsze posiedzenie Komisji Papierów Wartościowych było niezwykle pracowite. Do obrotu publicznego zostały dopuszczone akcje sześciu spółek -- Mostostalu Export, Baumy, Polifarbu Dębica, Unibudu, Huty Ferrum i Zakładów Elektrod Węglowych. Na rynku pojawi się także nowe Towarzystwo Funduszy Powierniczych. Będzie ono mogło zarządzać funduszami Atut 1, Atut 2 i Atut 3.

W biurach maklerskich

KPW zgodziła się, aby biura maklerskie, które miały zgodę na obrót świadectwami udziałowymi oraz zezwolenie na obrót akcjami spółek uczestniczących w programie NFI i zwróciły się o przedłużenie jej do końca tego roku, mogły kontynuować tę działalność do końca 1997 r. Bank Amerykański w Polsce będzie mógł obracać akcjami i obligacjami nie dopuszczonymi do publicznego obrotu. Zmieni się także nazwa Domu Maklerskiego Passa, który będzie się nazywał Dom Inwestycyjny BWE. Związane jest to ze zmianą akcjonariatu. Głównym akcjonariuszem jest bowiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 945

Spis treści
Zamów abonament