Od stażysty do specjalisty
Traktowanie praktykantów jako taniej siły roboczej to ogromny błąd. Jeśli nie okaże się talentem cennym dla firmy, może wrócić w charakterze klienta lub partnera biznesowego.
Martyna Dziopak
Programy staży i praktyk to narzędzie, które może przynieść wiele korzyści tak firmie, jak i uczniom. Trzeba je jednak skrupulatnie zaplanować i rzetelnie przeprowadzać. Jak zarządzać pracą młodych osób, aby przekładała się ona na realne profity obu stron?
Niedobór kadry
Z perspektywy pracodawców programy staży i praktyk stanowią przede wszystkim narzędzie wspierające procesy rekrutacyjne w firmie. Jest to szczególnie ważne w kontekście dzisiejszej konkurencji o najlepszych pracowników. Często wynika ona z niedoboru kandydatów o poszukiwanych kompetencjach.
Staże i praktyki to okazja na wyłowienie talentów i skompletowanie efektywnej kadry. Ich wartością dodaną jest też kreowanie wizerunku firmy jako pracodawcy z wyboru. Jak to osiągnąć? Stawiając na umiejętne zarządzanie pracą ucznia.
Jednym z głównych grzechów pracodawców jest traktowanie stażystów i praktykantów jako taniej siły roboczej zastępującej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta