Za co płacisz w blokowisku
Rynek wtórny | Różnice w cenach mkw. mieszkań w tym samym budynku sięgają 30–40 proc. Najtańsze są partery.
– Atutem mieszkań z drugiej ręki jest przede wszystkim lokalizacja – podkreśla Joanna Targowska z Ober-Haus. – W Krakowie dużym zainteresowaniem cieszą się lokale w okolicach Rynku Głównego i Plant, które oferuje głównie rynek wtórny.
Pośrednik Grzegorz Maciejowski z krakowskiej agencji Belweder Nieruchomości dopowiada, że ważne są odległość od centrum miasta i materiały, z jakich powstał budynek. – Płyta jest widocznie tańsza. Klienci nie zwracają uwagi, czy lokal jest zewnętrzy czy środkowy – ocenia Grzegorz Maciejowski. – Najbardziej jednak cena zależy od stawek... ofertowych z internetu. Klienci sprawdzają wyceny w danym rejonie i chcą tyle samo. A potem mieszkanie nie sprzedaje się miesiącami – przestrzega.
Na cenę mają wpływ także standard i stan techniczny nieruchomości. Joanna Targowska ocenia, że najniższe ceny mają lokale na parterach, do których nie są przypisane ogródki. – W czteropiętrowych blokach bez windy najtańsze są mieszkania na piętrach trzecim i czwartym – podaje pośredniczka z Ober-Haus. – Cenę podbija ładny widok z wysoko położonych lokali w budynkach z windami.
Przed i po remoncie
Michał Niewiński, pośrednik z warszawskiej agencji Mieszkanie24.com Nieruchomości, potwierdza, że najbardziej rozchwytywane są...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta