Koszmar Jerzego Janowicza trwa

12 maja 2014 | Sport | Krzysztof Rawa
Jerzy Janowicz przegrał dziewiąty mecz z rzędu
źródło: AFP

Polski gracz nr 1 przegrał w pierwszej rundzie w Rzymie z Philippem Kohlschreiberem 6:4, 6:7, 2:6, choć miał w tie breaku dwa meczbole przy swoim serwisie. Agnieszka Radwańska w Madrycie nie dała rady Marii Szarapowej.

Z sobotniego półfinału Polki z Rosjanką w Caja Magica wart zapamiętania był tylko pościg Agnieszki w drugim secie, gdy od stanu 0:3 wygrała kolejno cztery gemy. Ale Szarapowa szybko odzyskała równowagę, wypaliła kilka asów i zwyciężyła 6:1, 6:4.

Dla polskiej rakiety nr 1 półfinał to wyrównanie najlepszego wyniku w Madrycie, ponad 300 punktów rankingowych netto więcej (plus ponad 170 tys. euro premii) i spokój z rywalizacją do wtorku lub środy – gdy zagra w drugiej rundzie kolejnego dużego turnieju w Rzymie. W dalszym ciągu Radwańska pozostaje przodownicą pracy w WTA, 28 zwycięstw ma jeszcze tylko Carla Suarez Navarro.

– Nie mogłam wiele zrobić w pierwszym secie. Szarapowa zepchnęła mnie do obrony. W drugim było trochę lepiej, ale...