Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Analityk i wizjoner

09 października 2014 | Publicystyka, Opinie | Jerzy Stępień
Jerzy Stępień
autor zdjęcia: Krzysztof Skłodowski
źródło: Fotorzepa
Jerzy Stępień

Dzięki takim myślicielom lepiej można było się przysposobić na chwilę wielkiego przełomu 1989 roku – Mirosława Dzielskiego przed 25. rocznicą jego śmierci wspomina były senator i prezes TK.

Los zetknął mnie z Mirosławem Dzielskim jeszcze w czasie karnawału „Solidarności". Obaj pełniliśmy funkcje rzeczników komitetów regionalnych – on w Małopolsce, ja w sąsiednim Świętokrzyskiem; zdarzały się więc liczne okazje, by zamienić choć parę słów, ale miałem przyjemność bliżej go poznać kilka lat później w trakcie półlegalnego sympozjum organizowanego w początkach maja 1985 r. w Częstochowie przez państwa Pruszyńskich z Krakowa pod hasłem „Ku cywilizacji miłości".

Nie pamiętam już tematyki tamtego spotkania, ale w żywej pamięci mam ciągle jeszcze „nocną Polaków rozmowę" z Mirosławem Dzielskim i Tadeuszem Syryjczykiem po dziennych obradach. Zamknęliśmy się wówczas w pokoju hotelowym dla pielgrzymów jasnogórskich po to, by przeanalizować spokojnie sytuację, a może coś wspólnie także postanowić. Alkoholu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9962

Wydanie: 9962

Spis treści
Zamów abonament