Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rząd dla wyposzczonych kryzysem

09 października 2014 | Kraj | Eliza Olczyk
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: Fotorzepa

O sensie zwiększania wydatków socjalnych, zaletach euro i dziecinadzie Palikota – mówi europoseł PO Dariusz Rosati.

3 mld zł mógłby stracić nasz budżet, dlatego że ustawa umożliwiająca opodatkowanie spółek zarejestrowane w rajach podatkowych przez dwa tygodnie nie została opublikowana. Czy to jest głupota, bałagan czy korupcja?

Prof. Dariusz Rosati, europoseł PO, były szef minister spraw zagranicznych, były członek Rady Polityki Pieniężnej: Nie sądzę, by w tle była korupcja, to byłaby poważna kryminalna sprawa. Mam wrażenie, że po prostu jakiś urzędnik zaspał. Nie spojrzał do treści ustawy i nie wiedział, że termin publikacji ma tak ogromne znaczenie. Oczywiście te 3 mld zł to są bardzo luźne szacunki, firmy objęte ustawą szukałyby innych form unikania podatków. Ale tak czy inaczej mamy do czynienia z kosztowną urzędniczą pomyłką.

Rząd Ewy Kopacz kroczy od wpadki do wpadki?

Nie można obarczać pani premier odpowiedzialnością za każdy błąd administracji, na dodatek przecież ona urzęduje dopiero dwa tygodnie. Ale z całą pewnością ktoś powinien za to odpowiedzieć.

Zobaczymy, czy tak się stanie. Podobało się panu exposé Ewy Kopacz? Sporo tam było zapowiedzi powiększenia wydatków budżetowych.

Podobało mi się, bo było zwięzłe, konkretne i podkreślające trzy priorytety – bezpieczeństwo państwa, bezpieczeństwo rodziny i wykorzystanie funduszy unijnych. Pani premier jasno stwierdziła, że teraz ona ponosi odpowiedzialność za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9962

Wydanie: 9962

Spis treści
Zamów abonament