Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie miał zezwolenia, tylko umowę z podwykonawcą

16 września 2015 | Dobra Firma | Renata Krupa - Dąbrowska

Kierowcy autobusów, którzy przewożą regularnie dzieci do szkoły, muszą w razie kontroli przedstawić zezwolenie na wykonywanie regularnych specjalnych przewozów osób w transporcie drogowym. Jeżeli tego nie zrobią, właściciele ich firm zostaną ukarani.

Przedsiębiorca, który zawodowo zajmuje się przewozem osób, otrzymał karę pieniężną w wysokości 8 tys. zł za naruszenie ustawy z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Karę nałożył inspektor transportu drogowego za to, że w trakcie kontroli drogowej zatrudniony w jego firmie kierowca autobusu nie przedstawił zezwolenia na wykonywanie regularnych specjalnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym. Chodziło konkretnie o przewożenie dzieci do szkoły.

Specjalny transport

Przedsiębiorca odwołał się do głównego inspektora transportu drogowego. W skardze twierdził, że ma zezwolenie na wykonywanie krajowego zarobkowego przewozu osób na terenie gminy oraz zezwolenie na korzystanie z wszystkich przystanków na jej terenie. Nie wiedział jednak nic o obowiązku posiadania zezwolenia na wykonywanie regularnych specjalnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym i dotychczas nikt od niego takiego zezwolenia nie wymagał.

Główny inspektor utrzymał w mocy rozstrzygnięcie organu pierwszej instancji. Ustalił, że w dniu kontroli przewóz był realizowany na podstawie umowy, w której skarżący zobowiązał się do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10245

Wydanie: 10245

Spis treści
Zamów abonament