Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stracą tylko przywiązani do przeszłości

16 września 2015 | Rzecz o prawie
autor zdjęcia: Dominik Różański
źródło: Fotorzepa

Nic tak nie cieszy autora jak odzew na jego felieton. W odpowiedzi na mój sierpniowy tekst w „Rzeczy o Prawie" „Churchill pochwaliłby szatana" pojawiły się aż dwie publikacje: mec. Rafała Dębowskiego, sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej, i prof. Macieja Gutowskiego, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Obu panom serdecznie za te wypowiedzi dziękuję.

To, co różniło te artykuły, to fakt, że ten autorstwa mecenasa Dębowskiego koncentrował się na odpowiedzi na pytanie, dlaczego adwokatura nie może współpracować z samorządem radców prawnych. Dziekan Gutowski poruszył, wydawałoby się, zbliżoną kwestię, jednak o innej wymowie, tj. dlaczego i jak adwokatura powinna współpracować z samorządem radców prawnych.

Te dwie opinie bardzo dobrze obrazują złożoność zjawiska, o którym mówimy od dłuższego czasu. Współdziałanie środowisk zawodowych jest potrzebne. Wręcz niezbędne, właśnie po to, żebyśmy dobrze wypełniali misję...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10245

Wydanie: 10245

Spis treści
Zamów abonament