Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zachęta dla najemców podlega odliczeniu

23 września 2015 | Ekspert księgowego | Monika Pogroszewska

Właściciel budynku, który dopłaci najemcom do jego aranżacji i sfinansuje przeprowadzkę, odliczy koszty w dacie ich poniesienia.

W interpretacji z 1 września br. (IBPB-1-3/4510-137/15/AB) Izba Skarbowa w Katowicach rozstrzygnęła kwestię rozliczenia zachęt dla kontrahentów. Sprawa dotyczyła spółki komandytowej, która zajmuje się działalnością deweloperską i najmem powierzchni komercyjnych. Wybudowane przez nią nieruchomości są przeznaczane pod wynajem. Aby zachęcić potencjalnych najemców, spółka proponuje im korzyści finansowe polegające na pokryciu części kosztów prac adaptacyjnych typu fit-out. Nie jest to inwestycja w obcym środku trwałym, gdyż najemcy mają zagwarantowane prawo demontażu elementów wyposażenia biura po upływie okresu najmu, po którym kolejny najemca przeprowadza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10251

Wydanie: 10251

Spis treści
Zamów abonament