Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

JSW trudno będzie znaleźć nowego prezesa

23 września 2015 | Ekonomia
JSW zanotowała potężną stratę
źródło: Rzeczpospolita
JSW zanotowała potężną stratę

Przez cały wtorek trwały gorączkowe rozmowy zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej z instytucjami finansowymi. Tymczasem związki donoszą na poprzednie władze firmy.

Do zamknięcia tego wydania „Rzeczpospolitej" nie zakończyły się negocjacje kontrolowanej przez Skarb Państwa JSW z przedstawicielami banków w sprawie opcji wcześniejszego wykupu obligacji spółki. Jak dotąd z możliwości tej skorzystał jedynie ING Bank Śląski, który zażądał spłaty do 22 września części obligacji wartych około 75 mln zł. Zarząd JSW próbował we wtorek przekonać bank do wycofania żądania.

Pogrążona w kłopotach finansowych JSW liczy też na podpisanie przez banki tzw. umowy standstill, która oznaczałaby wstrzymanie się przez obligatariuszy od wysuwania roszczeń finansowych do końca października. W międzyczasie węglowa spółka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10251

Wydanie: 10251

Spis treści
Zamów abonament