Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do lekarza bez plastiku, czyli fiasko informatyzacji

23 września 2015 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

Nie będzie elektronicznych kart ubezpieczenia zdrowotnego z historią wizyt w placówkach medycznych. Rząd woli czekać na e-dowody osobiste.

katarzyna nowosielska

Jeszcze w tym roku pacjenci mieli dostać elektroniczne karty ubezpieczenia zdrowotnego (KUZ), a lekarze karty specjalisty medycznego (KSM). Z zapowiadanej przez rząd od kilku lat wielkiej informatyzacji służby zdrowia zostały jednak strzępy. Do Sejmu trafił rządowy projekt nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, z którego wypadły ostatecznie zapisy wprowadzające KUZ i KSM, choć rozwiązania te były konsultowane od 2013 r.

Bez historii wizyt

Na KUZ miały być zapisywane wszystkie wizyty w placówkach medycznych. Karta miała też potwierdzać prawo do świadczeń opieki zdrowotnej. Dlaczego kart nie będzie? Nieoficjalnie mówi się, że w przetargu na opracowanie samych kart nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10251

Wydanie: 10251

Spis treści
Zamów abonament