Pośrednicy biją się o przelewy emigrantów
Rynek transferów będzie kwitł. Rusza fala przejęć.
katarzyna kucharczyk
W styczniu zatrudnienie w Polsce wzrosło o 2,3 proc., licząc rok do roku. Spadające bezrobocie i przyrost miejsc pracy w kraju nie oznacza jednak – zdaniem ekspertów – że należy się spodziewać szybkiego powrotu Polaków, którzy wyjechali za granicę w poszukiwaniu wyższych zarobków.
To z kolei bardzo dobra wiadomość dla firm obsługujących międzynarodowe transfery pieniężne. Tylko w III kwartale 2015 r. pracujący Polacy przesłali do kraju ponad 4,3 mld zł wobec 4 mld zł w II kw. Co ciekawe, daje się zauważyć wzrost pieniędzy przekazywanych przez tzw. emigrantów długookresowych.
Niemcy na czele
Najwięcej wysyłają Polacy pracujący w Niemczech i Wielkiej Brytanii. To właśnie w tych krajach największą liczbę nowych klientów pozyskuje firma Azimo. – Nasz biznes systematycznie się rozwija. Jak pokazuje praktyka, imigranci stosunkowo często zostają na dłużej w tych państwach i wysyłają rodzinom pieniądze. I nie dotyczy to tylko jednego pokolenia –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta