Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Turyści nie sprawdzają obiektu budowlanego

24 lutego 2016 | Dobra Firma | Renata Krupa-Dąbrowska

Nie można tylko „testowo" wpuszczać zwiedzających do budynku. Jeżeli przedsiębiorca nie ma pozwolenia na jego użytkowanie, to nie wykpi się takim tłumaczeniem przed płaceniem kary za nielegalne korzystanie z obiektu.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę na budowie zespołu budynków usługowych. W jej trakcie stwierdził, że spółka korzysta już z jednego z tych budynków. Chodziło o ten o charakterze wystawienniczo-edukacyjnym Centrum Górskie. Pełno było w nim zwiedzających. Działała też wystawa, na którą kupowało się bilety w formie komiksu, oraz szatnia i toalety.

Wysoka kara

Inspektorzy, by mieć dowód, że inwestor faktycznie prowadzi już działalność, choć jeszcze nie powinien, zakupili komiks oraz z grupą turystów z przewodnikiem zostali wpuszczeni do pomieszczeń z makietami przedstawiającymi szczyty najwyższych gór. Następnie wszystko sfotografowali oraz przesłuchali świadków. Na tej podstawie nałożyli na spółkę wysoką karę za nielegalne korzystanie z budynku.

Spółka, do której należał budynek, broniła się, że przeprowadza jedynie test. W jego ramach udostępniła część ekspozycji dla publiczności. Wejścia publiczności odbywały się pod ścisłą kontrolą wolontariuszy i tylko w określonych godzinach. Biletów jeszcze nie sprzedawano, a zakup komiksów był dobrowolny. Ponadto nadzór musi udowodnić, że inwestor w określony i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10378

Wydanie: 10378

Spis treści
Zamów abonament