Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dotacje na zaistnienie na rynku Catalyst lub NewConnect

24 lutego 2016 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

Jeszcze do końca marca mikro-, mali i średniej wielkości przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pozyskanie pieniędzy, które pomogą przygotować firmę do debiutu na giełdzie lub emisji obligacji.

Działanie 3.1.5 „Wsparcie MSP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 Stock" jest nietypowe w stosunku do innych działań współfinansowanych z funduszy unijnych, zarówno w zestawieniu z programami regionalnymi, jak i pozostałymi częściami programu „Inteligentny rozwój". Dlaczego? Większość z działań, jeżeli zakłada wsparcie dla firm ukierunkowane na rozwój ich produktów i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, przewiduje bezpośrednie dotacje lub preferencyjne pożyczki, względnie wspomaga firmę w spłacie kredytu. Innymi słowy, firma otrzymuje pieniądze bezpośrednio na zakup maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych i/lub na prowadzenie badań przemysłowych oraz prac rozwojowych.

Wsparcie pośrednie

W przypadku działania 3.1.5 jest inaczej. Wprawdzie jego ostatecznym celem także jest zwiększenie liczby innowacyjnych, wdrażających ciekawe rozwiązania i technologie firm, ale nie przewiduje ono dotacji na zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia. Jego mechanizm jest inny. Przedsiębiorca otrzymuje pieniądze, ale na zakup specjalistycznych usług doradczych, które mają mu pomóc w pozyskaniu kapitału na rozwój od zewnętrznych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10378

Wydanie: 10378

Spis treści
Zamów abonament