Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czesne z funduszu socjalnego bez PIT

24 lutego 2016 | Ekspert księgowego | Marcin Szymankiewicz

Dofinansowanie ze środków zfśs pobytu dzieci pracowników w przyzakładowym przedszkolu jest w całości objęte zwolnieniem z podatku.

Marcin Szymankiewicz

Spółka utworzyła przedszkole z oddziałem żłobkowym, głównie dla dzieci pracowników. Do przedszkola i oddziału żłobkowego są przyjmowane także dzieci innych osób, np. pracowników innych firm znajdujących się w pobliżu. Zarządzanie przedszkolem spółka zamierza powierzyć – na podstawie umowy o zarządzanie – wyspecjalizowanemu podmiotowi zewnętrznemu wykonującemu profesjonalnie tego rodzaju usługi, który będzie dla przedszkola organem założycielskim. Usługi przedszkolne będą wykonywane przez przedszkole jako wyodrębniony podmiot. Czesne za uczęszczanie dziecka/dzieci pracowników do przedszkola oraz żłobka w wysokości 600 zł miesięcznie będzie pokrywane przez spółkę ze środków zfśs. Czy u pracowników spółki, których dzieci będą uczęszczały do przedszkola, powstanie przychód w kwocie czesnego i czy będzie on korzystał ze zwolnienia z PIT? – pyta czytelnik.

Do przychodów ze stosunku pracy zalicza się każde świadczenie, które zostało wypłacone w związku z pozostawaniem w stosunku pracy z pracodawcą. Do przychodów ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10378

Wydanie: 10378

Spis treści
Zamów abonament