Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czterech liderów rynku

24 lutego 2016 | Ekonomia
Sieci komórkowe w Polsce mają razem rocznie około 25 mld zł przychodów
źródło: Rzeczpospolita
Sieci komórkowe w Polsce mają razem rocznie około 25 mld zł przychodów

Sieć Play ogłosiła, że z jej usług korzysta co czwarty użytkownik telefonii komórkowej. Zamiast tzw. wielkiej trójki mobilnych sieci mamy czwórkę.

Urszula Zielińska

„Playdolino" ochrzcił Playa, najmłodszą sieć komórkową w Polsce serwis GSMonline.pl, nawiązując do nazwy szybkich pociągów dalekobieżnych, po tym gdy we wtorek podała wyniki za 2015 rok.

Rozpędzony telekom

P4, spółka zawiadująca siecią, zanotowała w 2015 roku ponad 5,36 mld zł przychodów i 1,54 mld zł powtarzalnego zysku EBITDA (okrojonej m.in. o wynagrodzenie za usługi doradcze dla akcjonariuszy). Dane podała podczas konferencji zorganizowanej w Barcelonie przy okazji targów Mobile World Congress.

Oznaczałoby to, że jego przychody urosły w ciągu roku o 22,1 proc., a EBITDA o 44 proc.

Telekom zawdzięcza przyrosty popularności oferty akcjom marketingowym. Liczba kart SIM aktywnych w sieci Play urosła na koniec grudnia do 14,15 mln, co oznacza skok o ponad 1,86 mln kart w ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku i przyrost o 0,6 mln w ostatnim kwartale 2015 roku. Joergen Bang-Jensen, prezes P4, ogłosił, że udział telekomu w rynku pod tym względem skoczył w grudniu do 25,2 proc. Tym samym Play wskoczył na drugie miejsce pod tym względem po Orange Polska.

Rodzina i internet

Co ważne, dla operatora, bo wpisuje się w jego strategię, liczba kontraktowych SIM urosła w rok o około 1,2 mln do 7,07...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10378

Wydanie: 10378

Spis treści
Zamów abonament