Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

24 lutego 2016 | Ekonomia

energetyka

∑ Nierzetelna i niepełna informacja, podszywanie się pod pracowników firm energetycznych, wywieranie presji na zawarcie umowy z nowym sprzedawcą prądu lub gazu – z takimi skargami coraz częściej zwracają się klienci do Urzędu Regulacji Energetyki. Urząd chce zbadać skalę zjawiska. W tym celu został opublikowany formularz zgłoszeniowy dostępny na głównej stronie internetowej Urzędu www.ure.gov.pl. Za jego pośrednictwem odbiorcy mogą informować o nieprawidłowościach w działaniach sprzedawców energii i gazu, związanych ze standardami obsługi lub nieuczciwymi praktykami rynkowymi – podał Urząd.

—ak, pap

gospodarka

∑ Ministerstwo Rozwoju przedłużyło okres naboru wniosków w trzech konkursach programu Interreg Czechy–Polska 2014–2020. Beneficjenci mogą się ubiegać o ponad 226 mln euro, które można przeznaczyć m.in. na współpracę instytucji i społeczności. W konkursie dotyczącym m.in. edukacji i podnoszenia kwalifikacji nabór wniosków potrwa do 29 lutego 2016 r., a współpracy instytucji i społeczności – do 7 marca. Do 10 maja 2016 r. przyjmowane będą wnioski na projekty służące rozwojowi potencjału przyrodniczego i kulturowego.

—ak, pap

surowce

∑ Brytyjskie zrzeszenie przemysłu naftowego Oil & Gas UK ostrzegło w dorocznym raporcie, że branża ta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10378

Wydanie: 10378

Spis treści
Zamów abonament