Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

06 kwietnia 2016 | Ekonomia

gospodarka

∑ – W obliczu rosnących zagrożeń związanych np. ze spowolnieniem gospodarki chińskiej i niskim tempem wzrostu w krajach najbogatszych, ożywienie światowej gospodarki po kryzysie jest zbyt wolne i zbyt słabe – oceniła szefowa MFW Christine Lagarde. – Dobra wiadomość jest taka, że mamy wzrost gospodarczy, nie jesteśmy w kryzysie – powiedziała we Frankfurcie nad Menem. MFW zrewiduje w dół kwietniowe prognozy gospodarcze dla świata. W styczniu MFW prognozował światowy wzrost w tym roku w wysokości 3,4 proc., zaś w 2017 roku – 3,6 proc.

— ak, pap, reuters, afp

∑ Sprzedaż detaliczna w strefie euro w lutym w ujęciu miesiąc do miesiąca wzrosła o 0,2 proc., a w okresie roku o 2,4 proc. – podał Eurostat. Sprzedaż detaliczna w Polsce w lutym, według Eurostatu, wzrosła o 6,2 proc. w okresie roku; w ujęciu miesięcznym natomiast spadła o 2,9 proc. Według GUS sprzedaż w lutym wzrosła o 3,9 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym o 0,9 proc. Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, a z kolei nie biorą pod uwagę sprzedaży samochodów. —ak, pap.

∑ Zamówienia w niemieckim przemyśle były w lutym o 1,2 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10413

Wydanie: 10413

Spis treści
Zamów abonament