Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Możliwa jest ekshumacja Pianissimy

06 kwietnia 2016 | Kraj | Izabela Kacprzak
Były szef stadniny Marek Trela i Amra na zdjęciu z 2008 r. Ta klacz jest ostatnią ofiarą czarnej serii w Janowie Podlaskim
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: Fotorzepa
Były szef stadniny Marek Trela i Amra na zdjęciu z 2008 r. Ta klacz jest ostatnią ofiarą czarnej serii w Janowie Podlaskim

W ciągu pięciu lat w Janowie Podlaskim padły 52 konie – aż 12 
w ubiegłym i trzy w tym roku.

Prokuratura przyspiesza śledztwo w sprawie śmierci klaczy Prerii i Amry należących do Shirley Watts, brytyjskiej celebrytki i miłośniczki koni.

Po wtorkowej publikacji „Rzeczpospolitej", w której napisaliśmy, że w sianie i owsie, które podawano Prerii, wykryto antybiotyki, w Zakładzie Badań Pasz Instytutu Weterynarii w Puławach pojawił się prokurator prowadzący śledztwo. Przesłuchiwał biegłych, którzy badali próbki paszy i stwierdzili w niej obecność antybiotyków (kokcydiostatyków) stosowanych na fermach drobiu. Nie wolno ich podawać koniom, bo są dla nich trujące. Biegli z Puław mają ocenić ich wpływ na chorobę koni (skręt jelit, nieżyt okrężnicy).

Badają siano i owies

– To dziwna i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10413

Wydanie: 10413

Spis treści
Zamów abonament