Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Menedżera najlepiej motywuje dobra pensja

06 kwietnia 2016 | Ekonomia
Szefowie HR nie zawsze wiedzą, jakie czynniki motywują kadrę kierowniczą
źródło: Rzeczpospolita
Szefowie HR nie zawsze wiedzą, jakie czynniki motywują kadrę kierowniczą

Polscy szefowie doceniają możliwości rozwoju zawodowego oraz prestiż firmy, lecz na ich satysfakcję z pracy największy wpływ ma wynagrodzenie.

Anita Błaszczak

Kasa, misiu, kasa – pod tym często powtarzanym powiedzeniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Janusza Wójcika mogłaby się podpisać większość Polaków. W tym dobrze opłacanych przedstawicieli kadry menedżerskiej.

W najnowszej, drugiej już edycji badania Motywacje Menedżerów, przeprowadzonego na zlecenie firm Bigram, Idea! Human Capital oraz Legg Mason, wynika, że aż 76 proc. z 350 uczestników ankiety wskazuje „wynagrodzenie pieniężne" jako czynnik, który najbardziej wpływa na zadowolenie z pracy. To jeszcze więcej niż przed rokiem (69 proc.), gdy pensja też okazała głównym motywatorem – ważniejszym niż premie czy prowizje za wyniki. I również nieco więcej niż wtedy, bo prawie dziewięciu na dziesięciu menedżerów w ocenie pracy (albo przy wyborze nowej)...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10413

Wydanie: 10413

Spis treści
Zamów abonament