Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek pracy sprzyja pracownikom

06 kwietnia 2016 | Ekonomia
Rosnący popyt na HR-owców dobrze wróży na kolejne miesiące
źródło: Rzeczpospolita
Rosnący popyt na HR-owców dobrze wróży na kolejne miesiące

Zarówno w urzędach pracy, jak i na portalach rekrutacyjnych padają kolejne rekordy liczby ofert pracy. Nowe regulacje mogą podaż ograniczyć

Anita Błaszczak

Na razie kierunek na rynku pracy jest jeden: w górę. W górę idzie zatrudnienie i w górę idą wynagrodzenia. Sprzyja temu dobra koniunktura w gospodarce, która skłania firmy do podwyżek i przyjmowania kolejnych pracowników. Widać to w najnowszych danych Pracuj.pl, czołowego portalu z ogłoszeniami o pracy. Według danych, które uzyskała „Rzeczpospolita", w I kwartale br. opublikowano tam rekordową liczbę 121,6 tys. ofert, o ponad 17 proc. więcej niż rok wcześniej.

– To nie tylko rekordowy wynik, ale i dobra prognoza na kolejne miesiące – ocenia Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, właściciela Pracuj.pl. Według niego ożywienie na rynku pracy potwierdza również dynamiczny wzrost liczby ogłoszeń skierowanych do osób odpowiedzialnych za HR. W I kwartale na Pracuj.pl było ich o ponad 26 proc. więcej, co zazwyczaj oznacza, że pracodawcy mają w planach kolejne rekrutacje oraz coraz więcej inwestują w swoich obecnych pracowników. Nie tylko on twierdzi, że ożywienie na rynku pracy spowodowało problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy. To skłania firmy do zwiększania wynagrodzeń oraz inwestycji w benefity.

Wysyp miejsc pracy

Widać to także w danych z urzędów pracy – za marzec jeszcze ich nie ma, ale w lutym zgłoszono aż 130,1 tys....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10413

Wydanie: 10413

Spis treści
Zamów abonament