Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bardzo dobry kwartał na rynku nowych aut

06 kwietnia 2016 | Ekonomia
Liderem polskiego rynku nowych aut jest Skoda
źródło: Rzeczpospolita
Liderem polskiego rynku nowych aut jest Skoda

Sprzedaż samochodów wciąż nakręcają firmy. Ale klientów indywidualnych mocniej będą zachęcać nowe formy finansowania zakupu.

Adam woźniak

Bardzo dobrymi wynikami zamknął I kwartał polski rynek motoryzacyjny. W marcu sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych sięgnęła 44,58 tys. sztuk. To o 16,2 proc. więcej niż rok wcześniej oraz o 16,4 proc. więcej niż w lutym tego roku.

Jak podaje monitorujący rynek Instytut Samar, wysoki wzrost widoczny jest także w okresie liczonym od stycznia: liczba nowych rejestracji przekroczyła 118,6 tys. co jest rezultatem o 15 tys. samochodów lepszym niż w I kwartale ubiegłego roku.

Podobny poziom wzrostu widać w przypadku liczonych osobno samochodów osobowych. W rankingu najbardziej popularnych marek cała pierwsza dziesiątka poprawiła ubiegłoroczną sprzedaż z marca na poziomie dwucyfrowym, a w porównaniu kwartalnym jedynie Nissan miał 6-proc. spadek....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10413

Wydanie: 10413

Spis treści
Zamów abonament