Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zamieszanie z rekrutacją do szkół i przedszkoli

06 kwietnia 2016 | Prawo | Janina Blikowska Katarzyna Wójcik

Niewielu rodziców pozwoli swoim dzieciom powtarzać pierwszą klasę. Wciąż nie wiadomo dla ilu trzylatków zabraknie miejsc.

janina blikowska katarzyna wójcik

Ostatnia nowelizacja ustawy o systemie oświaty wywołała ogromne zamieszanie. Problemem jest nie tylko brak miejsc w przedszkolach, ale też przeprowadzenie naboru do szkół. W efekcie trudno dokładnie powiedzieć, ile sześciolatków pójdzie do szkolnej zerówki lub pierwszej klasy, a ile zostanie w przedszkolu i zabierze miejsca trzylatkom. Z sondy „Rzeczpospolitej" wynika jednak, że zabraknie ich mniej, niż szacowały samorządy, oraz że niewielu rodziców chce, by ich dziecko powtarzało pierwszą klasę.

Trudno o dobry start

– Zdarza się, że dzieci sześcioletnie są zgłaszane jednocześnie do oddziału rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego i do oddziału klasy I. Niektórzy rodzice natomiast nie podjęli jeszcze decyzji i nie zgłosili dziecka ani do przedszkola, ani do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10413

Wydanie: 10413

Spis treści
Zamów abonament