Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W nastrojach inwestorów jest coraz więcej niepokoju

06 kwietnia 2016 | Ekonomia
Polska utrzymała pozycję lidera rankingu AHK
źródło: Rzeczpospolita
Polska utrzymała pozycję lidera rankingu AHK

Polska pozostaje najatrakcyjniejszym krajem dla inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale jest oceniana jako coraz bardziej nieprzewidywalna.

Adam woźniak

Polska wciąż jest w Europie Środkowo-Wschodniej liderem atrakcyjności inwestycyjnej. Badanie przeprowadzone w lutym przez Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK) we współpracy z 12 działającymi w Polsce izbami bilateralnymi zrzeszonymi w International Group of Chambers of Commerce pokazało, że inwestorzy dobrze oceniają obecny stan polskiej gospodarki.

Gorzej z perspektywami: – Przewidywalność polityki gospodarczej już wcześniej była na niskim poziomie, a teraz jeszcze znacząco się pogorszyła. Inwestorzy są zaniepokojeni – mówił na wtorkowej prezentacji wyników Michael Kern, dyrektor generalny AHK Polska.

Wstrzymane decyzje

O ile przeszło 90 proc. z ankietowanych blisko 350 przedsiębiorców uznało aktualną kondycję polskiej gospodarki za dobrą lub zadowalającą, o tyle przewidywania na ten...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10413

Wydanie: 10413

Spis treści
Zamów abonament