Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Raport Głównej Inspekcji Pracy, czyli wyznanie doradcy

01 września 2016 | Praca i ZUS
źródło: materiały prasowe

Michał Tomczak, adwokat, prowadzi kancelarię Tomczak i Partnerzy Spółka Adwokacka

Mimo upływu lat nadal nie mogę się nadziwić, ile fascynujących dokumentów można przeczytać w sieci. Jedyny problem polega na tym, że nie wiadomo, co można znaleźć, więc gdy nie wiesz, co byś chciał spotkać, to tego nie znajdziesz. Jeżeli jednak wiesz, na pewno znajdziesz coś podobnego do tego, czego szukasz.

Moje penetrowanie internetu dotyczyło kwestii, czy ktoś w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, jaka jest w Polsce skala działalności prowadzonej na podstawie samozatrudnienia i jak to odnosi się do funkcjonowania gospodarki w ogóle. W ten sposób trafiłem na datowany na luty 2016 r. raport przygotowany przez Główny Inspektorat Pracy.

Od razu muszę ostrzec – i raport to rzetelnie przyznaje –dokument nie ma charakteru statystycznego i opiera się wyłącznie na wybiórczych kontrolach prowadzonych przez inspekcję pracy. Logicznie rzecz biorąc, jakakolwiek statystyka w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10537

Wydanie: 10537

Spis treści
Zamów abonament