Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z decyzji o przyznaniu wsparcia socjalnego nie można się wycofać

01 września 2016 | Praca i ZUS | Magdalena Januszewska

Rozwiązanie umowy, nawet w trybie dyscyplinarnym, nie pozwala pracodawcy odmówić podwładnemu wypłaty świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, które wcześniej zostało mu przyznane.

Pracodawca zatrudnia ponad 20 osób. W firmie obowiązuje regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych uzgodniony z działającą organizacją związkową. Jeden z pracowników złożył wniosek o świadczenie z funduszu, tzw. wczasy pod gruszą. Zaplanował i wykorzystał wymagany przez regulamin zfśs okres urlopu wypoczynkowego, uprawniający do otrzymania dopłaty, złożył oświadczenia odnośnie dochodów swojej rodziny. Zanim jednak pracodawca świadczenie wypłacił, osoba ta została zwolniona dyscyplinarnie ze względu na ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Czy mimo to trzeba jej wypłacić świadczenie z zfśs? – pyta czytelnik.

Wydatkowanie środków z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych musi mieć oparcie w regulaminie zfśs. Pracodawca nie może więc dowolnie wydawać tych środków, lecz według...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10537

Wydanie: 10537

Spis treści
Zamów abonament