Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorząd niszczy nasz dorobek

01 września 2016 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Jacek Szwajcowski | Żądanie, by właścicielem apteki był farmaceuta, to podważanie prawa własności – mówi prezes Peliona.

Rz: Samorząd aptekarski proponuje, aby większościowymi właścicielami aptek byli wyłącznie farmaceuci. Bije to w sieci aptek, takie jak DoZ, która jest własnością Pelionu. Jak może zmienić się wasz biznes?

Jacek Szwajcowski: Przede wszystkim liczę na to, że to rozwiązanie nie zostanie zaakceptowane. Jest kuriozalne. Dlaczego właścicielem 51 proc. udziałów w aptece może być tylko farmaceuta? Po pierwsze, podważone zostanie podstawowe prawo własności. W nasze apteki zainwestowaliśmy kilkaset milionów złotych. Stworzyliśmy wraz z farmaceutami zatrudnionymi w naszych DOZ Aptekach firmę, która jest stabilnym pracodawcą. Daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość rozwoju. Dodatkowo przypominam, że Pelion to spółka giełdowa, więc naszymi właścicielami są akcjonariusze, w tym fundusze emerytalne. I dzisiaj czujemy, jakby ktoś chciał nam – pracownikom i akcjonariuszom – ukraść tych kilkaset milionów i zniszczyć dorobek.

Wychodzi na to, że w działalności samorządu aptekarskiego nie chodzi o to, żeby w Polsce były lepsze apteki, tylko o to, aby nacisnąć na władze, aby stworzyły ramy, które pozwolą ukraść pieniądze. Wartość wszystkich aptek sieciowych wynosi ok. 5 mld zł. Czyli rzecz idzie o to, jak napisać prawo w taki sposób, aby tych 5 mld przepłynęło z rąk...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10537

Wydanie: 10537

Spis treści
Zamów abonament