Nieznany los uczniów
O tym, jak przebiegnie wygaszanie gimnazjów, ma decydować gmina. Rodziców i dzieci czeka wielka niepewność.
Uczniowie szkół podstawowych mogą w przyszłym roku szkolnym uczęszczać do szkoły w innym miejscu niż obecnie. Przesądzi o tym samorząd terytorialny. Tak wynika z projektów ustaw wprowadzających reformę systemu oświaty.
Scenariuszy bez liku
– W roku 2017/2018 nie będzie już rekrutacji do gimnazjum – zapowiedziała minister edukacji Anna Zalewska na piątkowej konferencji. Wygaszanie tych szkół może przebiegać różnie, m.in. przez przekształcenie w ośmioletnią szkołę podstawową, włączenie gimnazjum do podstawówki, przekształcenie w liceum ogólnokształcące, technikum lub branżową szkołę pierwszego stopnia. Decyzję ma podjąć samorząd terytorialny. Od września 2017 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy dotychczasowej sześcioletniej szkoły podstawowej będą uczniami i pracownikami ośmioletniej szkoły. 1 września 2017 r. rozpoczną naukę pierwsi uczniowie klasy siódmej....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta