Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Subagent ubezpieczeniowy też korzysta ze zwolnienia

14 listopada 2016 | Podatki | Katarzyna Krześnicka

Dla sposobu traktowania w podatku od towarów i usług usług pośrednictwa nie ma znaczenia, że czynności wykonywane są dla innego agenta, a nie bezpośrednio na rzecz ubezpieczyciela.

Tak uznała Izba Skarbowa w Bydgoszczy w interpretacji z 2 sierpnia 2016 r. (ITPP1/4512-409/16/BS).

Sprawa dotyczyła pośrednika ubezpieczeniowego, który współpracuje jako podwykonawca ze spółką posiadającą zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie działalności agencyjnej. Do zadań wnioskodawcy jako subagenta należą czynności takie jak: prezentowanie klientom oferty produktów ubezpieczeniowych towarzystw, które współpracują ze spółką-agentem, pozyskiwanie klientów, wykonywanie czynności związanych z przygotowaniem i realizacją produktów ubezpieczeniowych (udzielanie informacji o zakresie ubezpieczenia oraz treści oferty produktu ubezpieczeniowego, a także informacji wymaganych przez ustawę o pośrednictwie ubezpieczeniowym, doręczanie dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy, wystawianie polis, przyjmowanie wpłat składek i przekazywanie ich do towarzystwa ubezpieczeń, monitorowanie wpłat...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10598

Wydanie: 10598

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament