Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska stoi kongresami

14 listopada 2016 | Dodatki Jednodniowe
źródło: Rzeczpospolita

W każdym dużym mieście organizowana jest już konferencja biznesowa. Ale boom na takie wydarzenia dopiero się rozkręca. Piotr mazurkiewicz

W Polsce organizowane jest już przeszło dziesięć dużych konferencji, poświęconych kwestiom gospodarczym i ekonomicznym. Co więcej, co roku widać kolejne pomysły na tego typu wydarzenia.

W tym roku po raz pierwszy w Rzeszowie zostanie zorganizowany Kongres 590. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka, której fundatorem został prof. Adam Glapiński, dziś szef NBP.

Duża konkurencja

Organizatorzy kongresów gospodarczych zdobywają doświadczenia już od wielu lat, co widać choćby po Instytucie Studiów Wschodnich, organizatorze wielu wydarzeń. To choćby Forum Energetyczne w Karpaczu czy zwłaszcza Forum Ekonomiczne w Krynicy, które w tym roku odbyło się już po raz 26.

Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 4 tys. gości, w tym ok. 600 dziennikarzy. W tym roku w ramach forum odbył się szczyt Grupy Wyszehradzkiej z udziałem premierów Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W obradach uczestniczył niemal cały skład polskiego rządu.

Większość konferencji tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10598

Wydanie: 10598

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament