Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ulga odsetkowa wyklucza mieszkaniową

14 listopada 2016 | Prawo

Osoba odliczająca odsetki od kredytu nie skorzysta już z innych preferencji związanych z nieruchomością. monika pogroszewska

Osoby korzystające z ulgi odsetkowej nie mają powodów do radości. Jeśli sprzedadzą inną nieruchomość, by szybciej spłacić kredyt, nie będą już mogły skorzystać z ulgi mieszkaniowej.

Takie stanowisko zajęła w interpretacji Izba Skarbowa w Katowicach. Sprawa dotyczyła mężczyzny, który mieszka wraz z żoną w mieszkaniu, na którego zakup zaciągnęli w 2006 r. blisko 300 tys. zł kredytu. Małżonkowie będą do 2036 r. spłacać równe raty kapitałowo-odsetkowe. W deklaracjach PIT za lata 2010–2015 wnioskodawca korzystał z ulgi odsetkowej. Od uzyskanego w tych latach dochodu odliczał zapłacone odsetki.

W 2015 r. mężczyzna nabył w spadku po ojcu jedna ósmą udziału w innej nieruchomości. W tym samym roku sprzedał udział...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10598

Wydanie: 10598

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament