Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszyscy politycy niemieccy stawiali na Clinton

14 listopada 2016 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Nowa administracja USA nie będzie słała do Warszawy listów w sprawie Trybunału Konstytucyjnego – mówi Kai-Olaf Lang, ekspert niemieckiego rządowego think tanku Nauka i Polityka.

Rzeczpospolita: Czy sukces Donalda Trumpa przełoży się na układ sił politycznych w Europie, wzmacniając i tak już rosnących w siłę prawicowych populistów?

Kai-Olaf Lang: Bez wątpienia wzmocni partie tego obozu. Liderzy takich ugrupowań, ich zwolennicy widzą przecież, że tak wątła oferta programowa, krzykliwy sposób bycia, obrażanie części elektoratu, coś co wydawać by się mogło z taktycznego punktu widzenia nie do przyjęcia w kampanii wyborczej, może jednak być skuteczne i przynieść zwycięstwo nad establishmentem. I to w najważniejszym kraju starego Zachodu.

Polska i Węgry są często przedmiotem krytyki za uprawianie polityki podobnej w wielu punktach do programu Trumpa. Sukces Trumpa coś tu zmieni?

Sądzę, że tak. Można się spodziewać, że administracja Trumpa nie będzie słać do Warszawy krytycznych listów w sprawie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10598

Wydanie: 10598

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament