Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy gracz szuka taniej ziemi i taniej technologii

14 listopada 2016 | Nieruchomości | Grażyna Błaszczak
Na wstępnie wytypowanych gruntach  może powstać 9 tys. lokali – ocenia BGK Nieruchomości. Kiedy i gdzie dokładnie – na razie  jeszcze nie wiadomo.
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Na wstępnie wytypowanych gruntach może powstać 9 tys. lokali – ocenia BGK Nieruchomości. Kiedy i gdzie dokładnie – na razie jeszcze nie wiadomo.

Mieszkanie+: BGK Nieruchomości poszukuje wsparcia na rynku.

Zmienia się rozkład sił w mieszkaniówce w związku z programem Mieszkanie+. Spółka BGK Nieruchomości (zależna od Banku Gospodarstwa Krajowego), która odpowiada za realizację rządowych planów, ma stać się spółką zależną Polskiego Funduszu Rozwoju – czyli zamienić się w PFR Nieruchomości. Jednocześnie ma być centrum projektów nieruchomościowych, nie tylko mieszkaniowych, ale także infrastrukturalnych.

Lada chwila spółka ogłosi konkurs ważny nie tylko dla branży mieszkaniowej, ale i budowlanej. Wyjdą też ogłoszenia mówiące o tym, że poszukuje atrakcyjnych cenowo i lokalizacyjnie gruntów w miastach.

– Planujemy ogłosić konkurs na nowe technologie i rozwiązania, które pozwolą szybko i tanio budować bloki, ale dobrej jakości. To konkurs dla projektantów i producentów – mówi Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10598

Wydanie: 10598

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament