Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Referendum wisi na włosku

14 listopada 2016 | Kraj | Janina Blikowska Wiktor Ferfecki

Z inicjatywy Piotr Guziała trwa próba odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz przez mieszkańców stolicy.

„Jeśli chcecie wspólnie z nami uczciwego miasta, odsuńmy od władzy skompromitowaną Prezydent" – to fragment listu, który ma otrzymać 850 tys. mieszkańców stolicy. Na razie wysłano ich około 350 tys., pozostałe mają trafić do mieszkańców w rozpoczynającym się tygodniu. W pismach zawarta jest prośba, by warszawiacy podpisywali się na specjalnych kartach i odsyłali je w załączonych kopertach. Inicjatorem akcji jest warszawski radny Piotr Guział, ustawiający się w ostrej opozycji do Hanny Gronkiewicz-Waltz. Cel? Zorganizowanie referendum, w którym zostanie ona odwołana.

Powodem jest oczywiście afera związana z reprywatyzacją warszawskich gruntów i kamienic. W związku z nią złożono już trzy wnioski o referendum. Autorem pierwszego było Stowarzyszenie Oburzeni Antoniego Guta, jednak inicjatywa upadła, bo nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10598

Wydanie: 10598

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament