Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy krócej czekają na pieniądze

14 listopada 2016 | Dobra Firma
Im wyższy wskaźnik, tym mniejsze problemy firm
źródło: Rzeczpospolita
Im wyższy wskaźnik, tym mniejsze problemy firm

Najnowsze wyniki badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw" na pierwszy rzut oka mogą napawać sporym optymizmem. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

Zacznijmy od dobrych informacji. Jak wynika z badania Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej oraz Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, przeciętny okres przeterminowania należności w III kwartale spadł z 3 miesięcy do 2 miesięcy i 25 dni. Wynik ten można uznać za naprawdę duży sukces. Nie dość bowiem, że jest on o ponad miesiąc krótszy od długookresowej średniej, to jeszcze pierwszy raz w historii udało się zejść poniżej bariery 3 miesięcy.

– To doskonały rezultat. Szczególnie, jeśli porównamy go z początkiem 2013 roku, kiedy przedsiębiorcy na pieniądze musieli czekać średnio aż 4 miesiące i 21 dni. Dobra koniunktura w gospodarce w ostatnich latach sprawiła, że firmy płacą coraz lepiej – mówi Adam Łącki, prezes Krajowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10598

Wydanie: 10598

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament