Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uzdrowisko nie było powodem upadku cegielni

14 listopada 2016 | Prawo | Michał Cyrankiewicz

Choć granice stref ochrony uzdrowiskowej wyznacza rada gminy w uchwale, to zakazy w nich obowiązujące wynikają już wprost z ustawy.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Przedsiębiorstwa Ceramiki Budowlanej Sp. z .o.o. (w likwidacji) na statut uzdrowiska w Busku-Zdroju, który wyznaczał na nowo strefy ochrony uzdrowiskowej i ich granice.

Spór o sołectwo

Skarżąca spółka domagała się od sądu stwierdzenia nieważności uchwały rady w Busku-Zdroju w części, w której ta granicami strefy ochrony uzdrowiskowej C objęła sołectwo Owczary, czyli obszar, na którym spółka prowadziła cegielnię.

Skarżąca argumentowała, że uchwała Rady Miasta Busko- -Zdrój została wprowadzona na obszarze górniczym niemającym żadnego znaczenia dla funkcjonowania uzdrowiska. Jednocześnie w ocenie spółki uchwała ta bezprawnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10598

Wydanie: 10598

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament