Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To gmina decyduje, czy sprzeda nieruchomość właścicielowi sąsiedniej działki

07 lutego 2017 | Administracja

dr Maciej J. Nowak radca prawny Właściciel nieruchomości sąsiedniej może jedynie zweryfikować, czy spełnia któreś z kryteriów pierwszeństwa w nabyciu nieruchomości i ewentualnie złożyć odpowiedni wniosek.

- Władze gminy zamierzają umieścić określoną nieruchomość gminną w wykazie nieruchomości przeznaczonych do zbycia. Właściciel nieruchomości sąsiedniej twierdzi, że przysługuje mu pierwszeństwo w nabyciu tej nieruchomości i żąda przeniesienia na niego jej własności bez umieszczania jej w wykazie o którym mowa w art. 35 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Czy takie żądanie może być uzasadnione? Jakie konsekwencje prawne wynikają z umieszczenia określonej nieruchomości we wskazanym wykazie?

Zgodnie z art. 35 ustawy o gospodarce nieruchomościami wójt/ burmistrz/ prezydent miasta sporządza i podaje do publicznej wiadomości wykaz gminnych nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, do oddania w użytkowanie wieczyste, użytkowanie lub też najem i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10669

Wydanie: 10669

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament