Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Superwizor pracy socjalnej musi posiadać certyfikat

07 lutego 2017 | Administracja

Każdy pracownik socjalny ma prawo do korzystania z superwizji . Osoby pełniące rolę superwizora powinny jednak spełniać wymagania określone w przepisach.

- Osoba mająca duże doświadczenie w zakresie konsultacji i poradnictwa dla pracowników socjalnych chce uzyskać certyfikat superwizora pracy socjalnej. Czy, aby uzyskać taki certyfikat konieczne jest w każdym przypadku uczestnictwo w szkoleniu dla superwizorów?

Nie. W art. 121a ustawy o pomocy społecznej (dalej u.p.s.) przewidziano, że każdy pracownik socjalny ma prawo do korzystania z superwizji służącej m.in. zachowaniu i wzmacnianiu kompetencji zawodowych. Zgodnie z rozporządzeniem ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 2 grudnia 2016 r. w sprawie superwizji pracy socjalnej, które weszło w życie 4 stycznia 2017 r. (dalej rozporządzenie), superwizja może być realizowana w formie indywidualnej lub grupowej. Pracownik socjalny ma prawo wnioskować o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10669

Wydanie: 10669

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament